Jaki kubeczek wybrać?

Awatar użytkownika
EwaMK
Site Admin
Posty: 1308
Rejestracja: 26 mar 2014, o 21:04
Kontaktowanie:

Jaki kubeczek wybrać?

Postautor: EwaMK » 29 mar 2014, o 21:00

Uwaga: Niestety ze względu na zbyt dużą liczbę zapytań muszę chwilowo zablokować możliwość dodawania nowych wątków :( Kiedy tylko odpowiem na wszystkie dotychczasowe zapytania, forum znowu zostanie otwarte. Jeśli już wysłałaś pytanie, proszę o cierpliwość.Żeby zasięgnąć rady w kwestii doboru kubeczka menstruacyjnego, odpowiedz na pytania poniżej. Podaj swoje odpowiedzi w nowym wątku — zarejestruj się na forum, a potem przejdź do działu Wybieranie kubeczka i kliknij "NOWY TEMAT".

O czym trzeba pamiętać, odpowiadając na pytania?
 • Skopiuj wszystkie pytania i podaj swoje odpowiedzi poniżej konkretnych pytań. Taka forma usprawnia moje analizowanie Twoich odpowiedzi i jeśli podasz same numerki, będę musiała poprosić Cię o edycję Twojego posta.
 • Jeśli nie używasz tamponów oraz nie znasz wysokości swojej szyjki macicy, zacznij od przeczytania pytania nr 21. Nie doradzę Ci w kwestii długości bez tych informacji.
 • Jeśli masz za sobą poród, istotne są tylko doświadczenia z tamponami oraz wysokość szyjki po porodzie. Nie ma znaczenia to, jak wyglądała sytuacja przed porodem, więc nie kupuj kubeczka, zanim nie wróci miesiączka.
 • Nie podawaj mi swojego wzrostu, wagi ani noszonego rozmiaru ubrania. Te kwestie nie mają znaczenia i nie biorę ich pod uwagę.
 • Ze względu na dużą ilość spamu posty nowo zarejestrowanych użytkowników są moderowane — Twój temat będzie więc widoczny na forum dopiero po zaakceptowaniu go przeze mnie (w związku z tym nie postuj go dwa razy!).
 • Doradzam tak, żeby maksymalnie zwiększyć Twoje szanse na zarówno szczelność, jak i komfort. Biorę przy tym pod uwagę wszystkie 19 marek, które miałam choć raz w ręku — w bardziej skomplikowanych przypadkach także marki znane mi ze słyszenia. W związku z tym nie musisz dopytywać, czy możesz też wybrać model X czy Y — jeśli uważam, że jakiś model się dla Ciebie nadaje, wymienię go od razu.
 • Proszę nie pisz do mnie per "Pani" — chcę, żeby było to typowe nieformalne forum :)  Szerokość:
  1. Ile masz lat?


  2. Czy masz za sobą poród, a jeśli tak, jaki? (Drogą naturalną czy przez cesarskie cięcie?)


  Długość:
  3. Czy masz jakieś problemy z tamponami wskazujące na niższą szyjkę macicy? (Np. zwiększają bóle miesiączkowe w porównaniu do podpasek, nasiąkają tylko z jednej strony nawet w obfite dni, wysuwają się, są wyczuwalne przez cały czas noszenia...)
  Jeśli którekolwiek z tych problemów występują, sprawdź dokładną wysokość szyjki — bez tego nie mogę doradzić w kwestii długości.


  Jeśli wiesz, jaką wysokość ma Twoja szyjka w czasie menstruacji, możesz podać liczbę centymetrów.


  Miękkość:
  4. Czy masz jakieś problemy zdrowotne, które mogłyby wpłynąć na używanie kubeczka? (Chodzi tutaj głównie o układ rozrodczy, układ moczowy i dolny odcinek układu pokarmowego, ale też np. o schorzenia zmniejszające sprawność rąk.)


  5. Czy masz lub będziesz mieć wkrótce założoną spiralę antykoncepcyjną? (Jeśli tak, jaką: hormonalną czy miedzianą?)


  6. Czy uważasz, że jesteś szczególnie (bardziej niż inne kobiety) wrażliwa na ból i dyskomfort? Tj. czy penetracja jest dla Ciebie często lub zawsze nieprzyjemna lub nawet bolesna? (Chodzi tu np. o zakładanie tamponów, aplikowanie leków dopochwowych, sprawdzanie wysokości szyjki, badania ginekologiczne czy aktywność seksualną). Czy bardzo obawiasz się używania kubeczka i musi być "jak najdelikatniejszy", bo w razie problemów z włożeniem jest ryzyko, że rzucisz go w kąt i nie podejmiesz kolejnej próby? Potrzebuję tutaj odpowiedzi "tak" lub "nie".


  7. Czy uważasz, że Twoje mięśnie dna miednicybardzo silne? (Tj. czy regularnie je ćwiczysz, jeździsz konno lub wykonujesz ćwiczenia wzmacniające te okolice podczas jogi lub pilatesu?)  Pojemność:
  8. Jakiej chłonności tamponów używasz w poszczególnych dniach i co ile godzin musisz je zmieniać? (A jeśli nie używasz tamponów, czy określiłabyś swoją miesiączkę jako obfitą?)


  9. Ile godzin jesteś zwykle pozbawiona dostępu do toalety z umywalką (w jednej kabinie) ze względu na pracę czy naukę? Tj. ile godzin między opróżnieniami kubeczka chciałabyś uzyskać? (Pamiętając, że 12 to maksimum ze względów higienicznych.)


  Dodatkowe pytania:
  10. Czy miałaś już kiedyś kubeczek, a jeśli tak, jaki (marka i rozmiar) i jakie miałaś z nim doświadczenia? Czy był szczelny i wygodny, łatwy do założenia i wyjęcia? Co ile godzin musiałaś go opróżniać w poszczególne dni? Czy odcięłaś całą końcówkę?
  Jeśli przeciekał, odpowiedz też na te pytania.


  11. Czy jest coś jeszcze, co Twoim zdaniem miałoby znaczenie przy wyborze kubeczka?
Daj znać po jakimś czasie, który kubeczek wybrałaś ostatecznie i jak się sprawuje — pozwala mi to coraz lepiej Wam doradzać.
Przeniosę wtedy cały Twój wątek do działu Opinie o kubeczkach.
Gdyby kubeczek przeciekał, odpowiedz na te pytania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość